![]() |
Améliés Kelpie og Keeza’s Lunde Rupis, foto: Jon Wagtskjold © |
Best in Show på Lundespesialen på Ål 2015
Best In Show: NJV-14 Améliés Kelpie, NO 45377/13, eier Maylen Sæther, Hemnes.
BIM: Keeza’s Lunde Rupis, DK02699/2012, eier Dorte Mai, Danmark.
Dommer: Kurt Nilsson, Sverige.
Video fra helga
Vi har lagt ut en video fra spesialutstillingen og treffet for Norsk Lundehund Klubb på Liatoppen/Ål i 2015. Videoen ble også vist under festmiddagen. Den viser bilder fra utstillingen og det praktfulle området vi var i.
Avslutningsvis viser filmen et bilde av lokalt ansvarlig for arrangementet - Sverre Skrindo. Han og hans familie tok meget godt vare på oss alle sammen og gjorde Spesialen 2015 til et veldig godt og trivelig arrangement for Norsk Lundehund Klubb. All takk til dem.
Det er Odd Runar Skrindo Knudsen som har regissert filmen, som du finner her.
Invitasjon og praktisk info som ble publisert før treffet følger under:
Norsk Lundehund Klubb inviterer til treff og utstilling
i Ål i Hallingdal 17. - 19. juli 2015!
Program
Fredag 17.07. |
|
Kl 18:00 – 20:00: | Norsk Lundehund Klubbs årsmøte. Last ned årsmøtepapirer Skytterhuset |
Kl 20:30 | Sosialt samvær med grill. Vi holder grill og kull, du bringer egen mat. Skytterhuset |
Lørdag 18.07. | |
Kl 10:00: | Spesialutstilling med utdeling av stort cert. Dommer Kurt Nilsson, Sverige og Maija Heinilä, Norge |
Kl 19:00: | Festmiddag med utdeling av dagens spesialpremier. Skytterhuset. Meny : ”Småmat” med drikke og dessert. Kaffe. Pris: kr 300,- , barn under 12 år gratis |
Søndag 19.07. | |
Kl 10:00: | Mønstring av prosjekthundene v/ Christen Lang |
Kl 12:00 | Fjelltur |
Påmelding
Påmelding til utstillinga skjer elektronisk via NKK, påmeldingsfrist 18.06.2015.
Spørsmål kan sendes til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. og merkes «Elin».
Påmelding til «Barn og Hund» skjer i sekretariatet.
Påmelding til festmiddag, bestilling av plass for bobil eller campingvogn og andre aktuelle spørsmål sendes til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. og merkes «Sverre».
Frist for påmelding til festmiddag: 07.07.2015.
Overnattingsmuligheter:
Se kart for oversikt og avstander:
Vaksinasjon
Husk: Alle må vise gyldig vaksinasjonskort før de slipper inn på utstillingsplassen. De som har med seg hund som ikke skal stille i konkurransen må også vise gyldig vaksinasjonskort. Alle hundene skal være vaksinert i henhold til NKKs regler (ekstern link til pdf, se side 6).
Arrangementskomiteen
Sigrunn Rytter, Sverre Skrindo, Elin Maribo Hovde og Geir Morten Jansberg. Felles epostadresse for hele arrangementet er Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Et slikt treff er avhengig av at flere hjelper til, derfor ber vi dere om å hjelpe oss med følgende: Kafetjeneste, tombola, rigging av utstilling, sekretariat. De som vil hjelpe til sender epost til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. merket «Dugnad» og sier hva du kan bidra med.
Viktige telefonnumre:
- Sverre Skrindo: + 47 906 82 155
- Geir Morten Jansberg: + 47 476 26 707
- Elin Maribo Hovde: + 47 905 91 433
- Sigrunn Rytter: + 47 974 76 608
Vil du skrive ut hele programmet over? Du kan laste det ned her.
Årsmøtepapirer ble distribuert med LHN 2 2015, og kan i tillegg lastes ned her.